Bratysława atrakcje - TOP 10. Co warto zobaczyć w Bratysławie? (2022)

Bratysława (Bratislava) to jedna z mniej znanych europejskich stolic, za to jedyna na świecie, która graniczy z dwoma państwami. Stolica Słowacji znajduje się w południowo-zachodniej części kraju, po obu stronach Dunaju i zamieszkuje ją ok. 440 000 mieszkańców. Bliskość Wiednia oraz Budapesztu powoduje jednak, że często jest pomijana przez turystów. Może to i dobrze, gdyż dzięki temu lepiej się ją zwiedza i nie ma kolejek do atrakcji. Do Bratysławy można przyjechać na weekend i to wystarczy, aby zobaczyć najciekawsze miejsca, tym bardziej że większość z nich znajduje się blisko siebie. Pewnie zastanawiasz się, dlaczego warto przyjechać do stolicy Słowacji? Oto 10 atrakcji, które wg mnie warto zobaczyć i zwiedzić w Bratysławie.

Spis treści

1. Zamek Bratysławski

Ślady osadnictwa na terenie dzisiejszej Bratysławy sięgają 5000 lat p.n.e., ale znaczącą osadą był dopiero ufortyfikowany celtycki gród z II wieku p.n.e. zwany Oppidum. Od I do IV wieku obszar był pod wpływami Rzymian, którzy zapoczątkowali uprawę winorośli. Na przełomie V-VI wieku przybyli Słowianie, by w latach 623-658 stworzyć pierwszy słowiański podmiot polityczny – imperium Samo. Gdy w IX wieku nastąpił rozkwit słowiańskich państw: Księstwa Nitra oraz Wielkich Moraw, to zamki w Bratysławie (Brezalauspurc) oraz Devin (Dowina) stanowiły ich ważne ośrodki.

Pierwsza wzmianka o Bratysławie, zwanej wtedy jeszcze jako Brezalauspurc, pochodzi z 907 roku, kiedy to w okolicy miała miejsce bitwa, w której Węgrzy pokonali Bawarczyków. Od X wieku obszar stał się częścią Węgier, a w 1291 roku miasto z rąk króla węgierskiego uzyskało przywileje miejskie. Sama nazwa Bratysława została nadana oficjalnie dopiero w 1919 roku, wraz z pojawieniem się na mapach Czechosłowacji. Wcześniej miasto było znane pod różnymi nazwami, w tym pod niemiecką Pressburg, słowacką Prešporok, węgierską Pozsony i polską Pożoń.

Bratysława znajduje się na przecięciu dwóch ważnych szlaków handlowych, stąd też na bratysławskim wzgórzu już od starożytności wznoszono warowne budowle. Kamienny Zamek Bratysławski powstał w X wieku, a w XV został zamieniony w obronną fortecę. Wielokrotnie był on przebudowywany, w tym w stylu renesansowym i barokowym. Zamek pełnił również różne funkcje. Oprócz siedziby królów był szkołą katolicką oraz koszarami. W 1811 roku został zniszczony, a odbudowęukończono dopiero w 1968 roku. Dziś to jeden z największych zabytków Bratysławy oraz dobry punkt widokowy na miasto, Dunaj i sąsiednie kraje.

Zamek jest ogromny i z zewnątrz robi spore wrażenie. Jego wnętrza zajmuje muzeum, ale nie zobaczysz w nim olśniewających komnat pałacowych, są za to obrazy, kaplica zamkowa, stroje i kukiełki z teatru, kilka sal poświęconych upadkowi komunizmu i powstaniu Słowacji oraz inne okresowe wystawy. Będąc na wzgórzu zamkowym, nie możesz za to przegapić niewielkich, ale pięknych ogrodów znajdujących się z tyłu budowli. Są one pełne rzeźb, kwiatów i równo przystrzyżonych krzewów.

Ceny biletów do muzeum: bilet normalny 10 €, ulgowy 4 €, rodzinny (1+2) 12 €, rodzinny (2+3) 20 €, dzieci poniżej 6 roku życia wchodzą za darmo. Z Bratislava Card wejście bezpłatne. Godziny otwarcia muzeum: codziennie w godzinach 10:00-18:00. Ostatnie wejście o godzinie 17:00.

Bratysława atrakcje - TOP 10. Co warto zobaczyć w Bratysławie? (1)

(Video) BRATYSŁAWA, szybkie zwiedzanie miasta

2. Brama Michalskaw Bratysławie

W średniowieczu miasto było otoczone fortyfikacjami i można było do niego wejść tylko przez jedną z czterech bram. Brama Michalska powstała około 1300 roku i jest jedyną bramą miejską, która przetrwała do obecnych czasów. Była ona jednym z punktów na trasie przemarszu orszaków koronacyjnych, a swój wygląd zawdzięcza renowacji ukończonej w 1758 roku.

W bramie umiejscowiono niewielkie Muzeum Broni i Fortyfikacji Miejskich. Możesz je zobaczyć, wdrapując się na szóstą kondygnację 51-metrowej wieży. Mieści się na niej taras widokowy z ładną panoramą na Stare Miasto oraz zamek. Przechodząc pod bramą, zwróć uwagę na metalową mapę „zero kilometrów”. Pokazuje ona odległości do wybranych miast świata, oraz to od niej liczy się dystans do innych słowackich miast.

Cena biletu wieża oraz muzeum: 4,50 €. Godziny otwarcia: codziennie oprócz poniedziałku w godzinach 10:00-17:00, sobota-niedziela 11:00-18:00.

Bratysława atrakcje - TOP 10. Co warto zobaczyć w Bratysławie? (2)

3. Katedra św. Marcina w Bratysławie

Nie wszyscy wiedzą, że w latach 1536-1783 Bratysława pełniła rolę stolicy Węgier. Wpłynęło to na rozwój miasta, a także katedra św. Marcina stała się kościołem koronacyjnym węgierskich królów. W latach 1563–1830 koronowano w niej dziesięciu królów, jedną królową oraz osiem królewskich małżonek. O historii kościoła przypomina replika korony św. Stefana umiejscowiona na wierzchołku 85-metrowej wieży kościelnej.

Katedra św. Marcina to najważniejszy kościół na Słowacji. Gotycką świątynię zaczęto budować w XIV wieku w miejscu wcześniejszego kościoła romańskiego. Wnętrze katedry jest neogotyckie, ale można znaleźć w nim elementy z innych epok. Szczególną uwagę zwróć na znajdującą się w północnej nawie barokową kaplicęśw. Jana Jałmużnika z ołowianą rzeźbą św. Marcina. Kaplica ma bogatą dekorację, a na ołtarzu umiejscowiono srebrną trumnę kryjącą szczątki świętego Jana Jałmużnika.

Bratysława atrakcje - TOP 10. Co warto zobaczyć w Bratysławie? (3) Bratysława atrakcje - TOP 10. Co warto zobaczyć w Bratysławie? (4)

4. Rynek oraz Stary Ratusz w Bratysławie

Bratysławskie Stare Miasto to klimatyczne miejsce z ładnie odnowionymi kamienicami oraz pałacami. Znajdziesz tu sporo kawiarni i restauracji, a w weekend liczne miejsca, gdzie można się zabawiać. Sercem Starego Miasta jest Rynek (Hlavné námestie), przy którym stoi najstarszy ratusz na Słowacji. Powstał on w XV wieku z połączenia trzech kamienic. Ratusz był wielokrotnie przebudowywany, ale i tak w jego architekturze widać mieszankę baroku, renesansu oraz gotyku. Wnętrze ratusza kryje założone w 1868 roku Muzeum Miejskie w Bratysławie, będące najstarszym muzeum na Słowacji. Nawet jeśli nie chcesz zwiedzać muzeum, to polecam wdrapać się na 45-metrową wieżę, by zobaczyć Stare Miasto i okolicę z lotu ptaka.

Popularnym miejscem spotkać na bratysławskim rynku jest Fontanna Maksymiliana, upamiętniająca koronację Maksymiliana II Habsburga na króla Węgier. Zwróć także uwagęna pomnik strażnika oraz ustawiony przed ambasadą francuska pomnik żołnierza napoleońskiego.

Bratysława atrakcje - TOP 10. Co warto zobaczyć w Bratysławie? (5)Bratysława atrakcje - TOP 10. Co warto zobaczyć w Bratysławie? (6)

(Video) SŁOWACJA w 48h | Jak zaplanować weekend? | Co WARTO zobaczyć? | Niezwykłe miejsca!

5. Čumil – najsłynniejszy podglądacz

Wędrując ulicami Bratysławy, natrafisz na sporo ciekawych i intrygujących pomników postaci. Na rogu ulic Pańskiej i Sedlarskiej do swojej ulubionej Café Mayer zaprasza „Piękny Ignaś” (niem. „Schöner Náci”). W innych częściach miasta możesz sobie zrobić zdjęcie z Christianem Andersenem, lub wróżką, ale największą popularnością cieszy się postać Čumila.

Pomnik wygląda dość niepozornie. To facet w hełmie wystający z kanału ściekowego i podpierający brodę na rękach położonych na ulicy. Wyraz twarzy sugeruje, że podoba mu się to, co widzi. Złośliwi mówią, że to dlatego, iż spogląda dziewczynom pod sukienki i udaje, że pracuje. Najbardziej wytartą częścią pomnika jest hełm, a to dlatego, że podobno dotknięcie jego przynosi szczęście i gwarantuje powrót do Bratysławy. Pomnik Čumila znajdziesz na Starym Mieście na rogu ulic Pańskiej oraz Lauryńskiej. Raczej go nie przegapisz, gdyż zazwyczaj koło niego jest sporo turystów, a dodatkowo nad nim ustawiono znak drogowy z jego sylwetką i napisem „Man at work”.

Bratysława atrakcje - TOP 10. Co warto zobaczyć w Bratysławie? (7)

6. Kościół św. Elżbiety w Bratysławie, zwany Niebieskim Kościółkiem

Lubisz dzieła Gaudiego? Jeśli tak, to powinien Ci się spodobać kościół św. Elżbiety, potocznie zwany Niebieskim Kościółkiem od dominującego koloru. Fundatorem kościoła był cesarz Franciszek Józef I, który ufundował go na pamiątkę swojej zmarłej żony Elżbiety, znanej jako Sissi. Projektantem jednonawowej świątyni został węgierski architekt Ödön Lechner. Secesyjna budowla powstała w latach 1909–1913, ma nietypowy kształt, a przy ozdabianiu jej ścian wykorzystano dużo elementów ceramicznych.

Szczególnie pięknie prezentuje się w słońcu oraz przy błękitnym niebie. Ciekawie kościół wygląda w środku, ale można to zobaczyć tylko przed lub po mszy świętej. Tuż obok kościoła znajduje się wybudowana w tym samym stylu i kolorach plebania. Jest również Gymnázium Gamča, którego budynki również zaprojektował Lechnar, by razem z kościołem i plebanią tworzyły jedną całość.

Bratysława atrakcje - TOP 10. Co warto zobaczyć w Bratysławie? (8) Bratysława atrakcje - TOP 10. Co warto zobaczyć w Bratysławie? (9)

7. UFO na moście SNP w Bratysławie

Katowice mają Spodek, a Bratysława UFO, czyli restaurację w kształcie spodka przycumowaną na wysokości ponad 84 metrów na Moście Słowackiego Powstania Narodowego (SNP). Most ukończono w 1972 roku i połączył Stare Miasto z dzielnicą Pertžalkę, będącą sypialnią Bratysławy. Niestety podczas jego budowy wyburzono starą dzielnicę żydowską wraz z Synagogą Neolityczną.

Taras widokowy znajduje się na dachu restauracji na wysokości 95 m. Zobaczysz z niego górujący nad miastem Zamek Bratysławski, kolorowe dachy Starego Miasta, dzielnicę Pertžalkę oraz Austrię. Klienci restauracji, którzy zamówią drugie danie, nie muszą płacić za wstęp, w innym przypadku trzeba kupić bilet. Jeśli jednak zdecydujesz się na wizytę, to polecam także wejść do łazienki, która może stanowić dodatkową atrakcję.

Ceny biletów: bilet normalny 8,90/*11,90 €, ulgowy 7,20/*9,50 €, dzieci powyżej 111 cm do 15 roku życia 5,95/*7,90 €, dzieci do 111 cm wstęp wolny. * Nowe bilety na DZIEŃ i NOC, aby zobaczyć panoramę w dzień oraz wieczorem. Godziny otwarcia: codziennie od 10:00 do 23:00.

Bratysława atrakcje - TOP 10. Co warto zobaczyć w Bratysławie? (10)

(Video) Dzień 2, SLOVAKIA TOUR - Co zobaczyć w stolicy kraju? | Bratysława, Słowacja S02E12

Znalazłeś ciekawą treść lub zainspirowałem Cię do podróży? Możesz postawić mi wirtualną kawę, którą przeznaczę na rozwoju bloga, by było ich jeszcze więcej. Dziękuję.Bratysława atrakcje - TOP 10. Co warto zobaczyć w Bratysławie? (11)

Bratysława atrakcje - TOP 10. Co warto zobaczyć w Bratysławie? (12)

8. Slavin

Kolejnym puntem widokowym, ale tym razem bezpłatnym jest wzgórze znajdujące się w centrum najbogatszej dzielnicy. W 1960 roku na jego szczycie odsłonięto pomnik Slavin iwraz z cmentarzem wojskowym upamiętnia on żołnierzy Armii Czerwonej, którzy zginęli podczas wyzwalania miasta. W sumie w zbiorowych i indywidualnych grobach pochowano 6845 żołnierzy.

Slavin jest spokojnym miejscem, w którym można usiąść i podziwiać panoramę Bratysławy oraz Małych Karpat. Widoki sądobre, chociaż przydałoby się przyciąć niektóre drzewa.

Bratysława atrakcje - TOP 10. Co warto zobaczyć w Bratysławie? (13)

9. Zamek Devin w Bratysławie

Zamek Devin jest jednym z najstarszych zamków na obszarze Słowacji. Pierwsza wzmianka o nim pochodzi z 864 roku, kiedy to Ludwik Niemiec oblegał księcia Rastisława w „zamku Dowina”. Zamek wielokrotnie zmieniał właściciela, a za czasów Bolesława Chrobrego należał do Polski. Znajduje się on na 212-metrowym klifie położonym 10 km na zachód od Bratysławy. Tuż pod nim rzeka Morawa łączy się z Dunajem i przez swoje strategiczne położenie miejsce to było zamieszkałe już w neolicie. Zamek Devin to w rzeczywistości malownicza ruina, gdyż budowle zostały wysadzone w powietrze przez wojska napoleońskie w 1809 roku.

Ceny biletów: bilet normalny 6 €, ulgowy 3 €. Z Bratislava Card wejście bezpłatne. Godziny otwarcia: marzec i październik wtorek-niedziela 10:00-16:00 (ostatnie wejście o 15:30), kwiecień-wrzesień wtorek-niedziela 10:00-17:00 (przerwa 12:00-13:00, ostatnie wejście o 16:30), listopad-luty poniedziałek-niedziela 10:00-16:00 (ostatnie wejście o 15:30). Do zamku można dojechać autobusem z przystanku umiejscowionego przy moście SNP.

Bratysława atrakcje - TOP 10. Co warto zobaczyć w Bratysławie? (14) Bratysława atrakcje - TOP 10. Co warto zobaczyć w Bratysławie? (15)

10. Muzeum Sztuki Danubiana Meulensteen

20 km na południe od Bratysławy znajduje się jedno z najciekawszych i najpiękniej położonych muzeów sztuki współczesnej na świecie – Muzeum Sztuki Danubiana Meulensteen. Budowla została wzniesiona na półwyspie otoczonym wodami Dunaju w pobliżu miejsca, gdzie stykają się granice Słowacji, Węgier oraz Austrii. Na ekspozycję składają się prace twórców z całego świata o szerokiej rozpiętości tematycznej oraz prezentujących różne style i gatunki. Dzięki dużej ilości przeszklonych ścian eksponaty są dobrze oświetlone, a przy okazji można podziwiać piękne krajobrazy. Jeszcze lepiej je widać w zewnętrznego parku rzeźb, gdzie można wypatrzeć pracęMagdaleny Abakanowicz. Nie zapomnij również wejść na dach, z którego podobno zachody słońca na długo pozostają w pamięci.

Ceny biletów: bilet normalny – 10 €, ulgowy – 5 € (uczniowie, studenci, osoby po 62 roku życia), rodzinny – 20 € (dwie osoby dorosłe plus dwójka dzieci). Dzieci poniżej 6 roku życia i seniorzy powyżej 75 – wstęp wolny. Godziny otwarcia: wtorek-niedziela w godzinach 10:00-18:00. W poniedziałki muzeum jest zamknięte.Więcej informacji znajdziesz na https://www.danubiana.sk.

(Video) Co warto zobaczyć w Wiedniu. Atrakcje

Bratysława atrakcje - TOP 10. Co warto zobaczyć w Bratysławie? (16) Bratysława atrakcje - TOP 10. Co warto zobaczyć w Bratysławie? (17)

Atrakcje w Bratysławie. Czy warto przyjechać i zwiedzić Bratysławę?

Powyższe atrakcje to tylko niektóre z ciekawych miejsc w Bratysławie. Dużą popularnością cieszy się Pałac Grassalkovichów, będący siedzibą prezydenta Słowacji.Niestety jego nie można zwiedzać, tylko można podziwiać z zewnątrz, ewentualnie wejść do ładnych ogrodów. Zwiedzić za to można Pałac Prymasowski oraz Pałac Mirbacha, w których mieści się Galeria Miasta Bratysława.

Jak pisałem na początku, na zwiedzenie najciekawszych atrakcji Bratysławy wystarczą dwa dni. Bratysława może być jednak miejscem, skąd wyruszysz na jednodniowe wycieczki pozwalające lepiej poznać południowo-zachodnią Słowację. Ze swojej strony polecam zobaczyć Zamek Czerwony Kamień, oraz miasta Trnawa, Skalica i Nitra.

Bratysława atrakcje - TOP 10. Co warto zobaczyć w Bratysławie? (18)

Bratysława atrakcje, zabytki, ciekawe miejsca, co warto zobaczyć, zwiedzić – informacje praktyczne

Bratysława – mapa atrakcji, zabytków i ciekawych miejsc, które warto zobaczyć i zwiedzić w Bratysławie

Jak dojechać do Bratysławy?

Do Bratysławy nie ma z Polski bezpośrednich lotów lotniczych. Można za to polecieć do Wiednia lub Budapesztu, a następnie dojechać do stolicy Słowacji. Innymi sposobami, aby dotrzeć do Bratysławy, jestprzejazd samochodem, Flixbusem lub pociągiem.

Bratysława noclegi

Podczas mojego pobytu w Bratysławie nocowałem w dwóch obiektach wartych polecenia. Osobom poszukujących wygody, pysznych śniadań oraz doskonałej lokalizacji polecam Hotel Devin, który umiejscowiony jest nad Dunajem opodal mostu SNP.

Jeśli wolisz pokoje wieloosobowe, z rewelacyjnym serwisem, prostym śniadaniem i położone przy ulicy, gdzie ceny są bardziej przystępne, to spodoba Ci się Chors Hostel. Więcej ofert znajdziesz poniżej.

Podobał Ci się mój wpis o atrakcjach Bratysławy?Dołącz do podróży naFacebooku, InstagramieiTwitterze, aby zawsze być na bieżąco. Zapraszam również do lektury innych wpisówze Słowacjioraz nahttps://podrozebezosci.pl.

Jeśli używasz Pinteresta, to mam dla Ciebie zdjęcie do pina z Bratysławy.

Bratysława atrakcje - TOP 10. Co warto zobaczyć w Bratysławie? (19)

(Video) Weekend w Bratysławie I Bratislava I Slovakia I 2017

Related posts:

Skalica - 10 atrakcji, które warto zwiedzić i zobaczyć w Skalicy. Słowacja. PrzewodnikBabia Góra ze Słowacji. 10 powodów, by iść szlakiem ze Slaná VodaLewocza – 10 atrakcji, które warto zobaczyć i zwiedzić. SłowacjaNitra - 10 atrakcji, które warto zwiedzić i zobaczyć w Nitrze. Słowacja. Przewodnik

FAQs

Ile dni na zwiedzanie Bratysławy? ›

Dwa dni wystarczą w zupełności na poznanie uroków Starego Miasta i zwiedzenie kilku biletowanych muzeów oraz atrakcji.

Ile kosztuje obiad w Bratysławie? ›

W Bratysława typowy posiłek typu fast food kosztuje: 33 PLN (7.00 EUR) za McMeal w McDonalds lub BurgerKing (lub podobny zestaw), oraz 9.80 PLN (2.10 EUR) za cheeseburgera. Dla miłośników kawy: Kawa cappuccino 11 PLN (2.30 EUR) i espresso 7.60 PLN (1.60 EUR).

Gdzie zjeść dobrze i tanio w Bratysławie? ›

Bratysława. Gdzie i co zjeść – polecane restauracje
 • Bratysława to esencja słowackiej kuchni. ...
 • Adres: Vysoka 16.
 • Adres: Zamocnicka 8.
 • Adres: Drevena 8.
 • Adres: Sládkovieova 7.
 • Adres: Beblavého 14.
 • Adres: Viedenska cesta 257.
 • Adres: Michalská ulica 14-16.
Jan 25, 2021

Czy warto jechac do Bratysławy? ›

Bratysławskie Stare Miasto nie jest duże i nie ma zbyt wielu zabytków – i właśnie dlatego jest fajne! Bo nie trzeba gonić od miejsca do miejsca, odhaczając punkty z przewodnika, bo wszędzie jest blisko, bo można spokojnie spacerować, nie przeciskając się przez tłumy zwiedzających, bo jest kameralnie i przytulnie.

Co zwiedzić w Budapeszcie w jeden dzień? ›

 • Terror Haza – Dom Terroru w Budapeszcie.
 • Hösök tère – Plac Bohaterów.
 • Plan parku miejskiego Varosliget.
 • Widok na Zamek Vajdahunyad z drugiej strony jeziorka.
 • Bazylika św. Stefana z zewnątrz.
 • Bazylika św. Stefana. Wnętrze robi wrażenie!
 • Plac Wolności – Szabadsag tér.
 • Budynek Parlamentu w Budapeszcie.
Aug 4, 2021

Jaka waluta jest w Bratysławie? ›

Od 2009 roku na Słowacji obowiązującą walutą jest Euro (EUR, €), które zastąpiło Koronę Słowacką.

Gdzie można zaparkować w Bratysławie? ›

W centrum w godzinach od 9-16 parkowanie jest płatne. Opłata wynosi zazwyczaj 0,70€ za godzinę. Należy wykupić kartę parkingową u osoby oznakowanej odblaskową kamizelką w okolicy miejsca postoju, bądź pobliskim kiosku. Parkingi płatne w zaelżności od centrum wahają się od 1 do 4€ w zależności odległości od centrum.

Jak dojechać do Bratysławy? ›

Do Bratysławy dojedziemy pociągiem oraz autobusami. PKP Intercity oferuje pasażerom przejazdy z Warszawy, Krakowa oraz Katowic do stolicy Słowacji. Do Bratysławy dotrzemy również Flixbusem z Warszawy, Częstochowy oraz Katowic. Przejazdy do słowackiej stolicy ma w swojej ofercie także oraz Ecolines.

Czy Slowacja jest tania? ›

Dużo osób uważa ten kraj za raczej tani, dlatego wyjazd i zastane na miejscu koszty, mogą niektórych zaskoczyć i to nie koniecznie pozytywnie. Ceny na Słowacji są bowiem wyższe, niż to co znamy z naszego kraju.

Ile kosztuje alkohol na Słowacji? ›

Średnia cena wódki * (0,5l) na Słowacji wynosi 4.40 EUR (w przeliczeniu 20.61 PLN). Przelicznik przedstawia się następująco: 1 EUR (euro) = 4.6832 PLN (2022-08-15) .

Co warto zobaczyć w Zagrzebiu? ›

Zagrzeb – najciekawsze miejsca do zobaczenia w stolicy Chorwacji
 • Kościół św. Marka w Zagrzebiu.
 • Kamienna brama.
 • Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
 • Krvavi Most.
 • Kolejka Zagrebačka uspinjača.

Gdzie można zaparkować w Bratysławie? ›

W centrum w godzinach od 9-16 parkowanie jest płatne. Opłata wynosi zazwyczaj 0,70€ za godzinę. Należy wykupić kartę parkingową u osoby oznakowanej odblaskową kamizelką w okolicy miejsca postoju, bądź pobliskim kiosku. Parkingi płatne w zaelżności od centrum wahają się od 1 do 4€ w zależności odległości od centrum.

Jaka waluta jest w Bratysławie? ›

Od 2009 roku na Słowacji obowiązującą walutą jest Euro (EUR, €), które zastąpiło Koronę Słowacką.

Videos

1. CO ZJEŚĆ na SŁOWACJI? | Sprawdzamy CENY w RESTAURACJACH
(Check In - Klaudia i Michał)
2. 10 Things to do in Bratislava, Slovakia Travel Guide
(Samuel and Audrey - Travel and Food Videos)
3. Slovak Food Review - 5 Things to try in Bratislava, Slovakia
(Samuel and Audrey - Travel and Food Videos)
4. Nala cats European bike adventure: VIENNA to BRATISLAVA (part 2) 😻❤️
(1bike1world)
5. Trying Slovak Food | What I Ate in Bratislava, Slovakia
(Eileen Aldis)
6. TRAVEL VLOG Odcinek #3 - Bratysława: zwiedzanie, zamek, restauracje, shopping
(Lena Wisher)

You might also like

Latest Posts

Article information

Author: Aron Pacocha

Last Updated: 09/28/2022

Views: 5937

Rating: 4.8 / 5 (68 voted)

Reviews: 83% of readers found this page helpful

Author information

Name: Aron Pacocha

Birthday: 1999-08-12

Address: 3808 Moen Corner, Gorczanyport, FL 67364-2074

Phone: +393457723392

Job: Retail Consultant

Hobby: Jewelry making, Cooking, Gaming, Reading, Juggling, Cabaret, Origami

Introduction: My name is Aron Pacocha, I am a happy, tasty, innocent, proud, talented, courageous, magnificent person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.